Rõõmsad Hüpped MTÜ – küülikute varjupaik on loodud 2023 aasta alguses. Meie eesmärgiks on aidata kodu kaotanud küülikuid pakkudes neile hoolt, tuge ja peavarju. Leiame loomadele uue armastava, hooliva ning vastutustundliku kodu ja pere.

Lisaks on meie eesmärgiks teavitada lemmikloomaomanikke küülikute vajadustest ning elamistingimustest rõõmsa lemmiku eluks.

 

Küülikutest ja nende pidamistingimustest levivad paljud väärarusaamad. Soovime anda olemasolevatele ja uutele küülikuomanikele võimalikult palju täpset ja õiguspärast infot küüliku parimaks hooldamiseks. Kuna küülik ei ole lihtne loom, kes ei sobi ei esimeseks lemmikloomaks ega tihti ka lastega peredesse, leiavad mõned küülikud oma tee varjupaika, kuid halvimal juhul tänavale või metsa.

 

Küülikute armas välimus tihtilugu ei peegelda nende iseloomu. Nad on aktiivsed, põikpäised loomad, kes vajavad palju ruumi ning tegevust. Ühe küüliku eest hoolitsemiseks kulub aastas keskmiselt 1000 eurot toiduks ning ravikuludeks. Küüliku ravi on reeglina kallim, kui näiteks kassil või koeral, kuna küülik on eksootiline loom ning probleemide korral on vaja pöörduda spetsialisti poole. Kuna Eestis küülikutele ja teistele eksootilistele loomadele spetsialiseerunud arste ei leidu igas kliinikus, siis tuleb arvestada ka pikemate teekondadega. Erinevate teemade kohta kirjutame täpsemalt oma blogis.

 

MTÜ Rõõmsad Hüpped asutajateks ning liikmeteks on Kati Sulp ja Martin Enn. Me asume Viljandimaal, Viljandi vallas, Kokaviidika külas ehk Viljandi linnast umbes 10 km kaugusel. See on ideaalne koht väikestele karvapallidele, kuna asume maakonna keskusest vaid 10 minutilise sõidu kaugusel kuid piisavalt vaikses kohas, et loomad tunneksid end mugavalt ja rahulikult.

 

Rõõmsad Hüpped MTÜ esitas 04.04.2023 Põllumajandus- ja Toiduametile majandustegevusteate tegevuskoha kohta.

 

Alates 01.11.2023 on MTÜ Rõõmsad Hüpped tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirjas. Nimekirja leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt. Nimekirjas olevatele ühingutele annetades saavad eraisikud tuludeklaratsiooni tehes tulumaksu tagasi. Ettevõtted saavad annetada tulumaksuvabalt 3% kalendriaasta palgafondist või 10% eelmise aasta kasumist. 

 

Rõõmsad Hüpped MTÜ jälgib oma tegevuses eetilise tegutsemise põhimõtteid. Meie poolt vastu võetud eetilise tegutsemise põhimõtted on leitavad siin

 

Tegutseme põhiliselt tänu annetustele ja loovutustasudele. Annetusi ning loovutustasusid me ei võta vastu sularahas.

 

Meie põhikirjaga on võimalik tutvuda siin

 

 

Artiklid ajakirjanduses:

Õhtulehe videolugu: Sooja südamega noored peavad küülikute varjupaika: oleme leidnud kriitilises seisus loomi nii metsa jäetuna kui ka linnast auto alt

Küüliku pidamise varjatud pool: 10 olulist asja, mida nende kohta teada

Rõõmsad hüpped raskel ajal ehk Kuidas kahest küülikust kasvas välja terve varjupaik

Ringvaade: Küülikute varjupaik

 

 

Foto: Triin Maasik

Kirjuta meile

Kui Sul on lisaküsimusi küülikule päriskodu pakkumise osas või soovid rohkem infot küülikute pidamise kohta, siis kirjuta meile. 

Me vastame hea meelega!